Jak pisaliśmy w jednym z tekstów powyżej, bardzo wielu Polaków decyduje się na kupno auta używanego. Istnieją w tym zakresie różne „dobre praktyki”, z których chyba najważniejszą jest kupowanie pojazdu, który miał tylko jednego właściciela. Można to uczynić bezpośrednio lub za pośrednictwem komisu albo osoby zajmującej się wyszukiwaniem i sprowadzeniem takich maszyn spoza granic naszego kraju.

Ta ostatnia opcja niezmiennie cieszy się największym powodzeniem wśród kierowców. Auta zachodnie z reguły są w bardzo dobrym stanie technicznym, a w porównaniu z ceną modelu prosto z salonu możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt procent. Stanowi to bardzo ważny czynnik wpływający na zainteresowanie takimi ofertami.

Zgodnie z przepisami prawa każde auto sprowadzone z zagranicy, nim zostanie zarejestrowane i dopuszczone do ruchu w Polsce, musi przejść dokładny przegląd techniczny. Po wystawieniu mu pozytywnej opinii pojazd można w pełni zalegalizować i ruszyć nim w drogę. Oby każdemu właścicielowi zawsze służył jak najdłużej i bez żadnych awarii.

www.ealergie.com.pl