Zazwyczaj niewiele potrzeba, abyśmy ulegli jakiemuś urazowi. Zwłaszcza jeśli prowadzimy dość intensywne życie i uprawiamy jakiś sport. Dlatego też, warto wiedzieć, że przy różnego rodzaju urazach, kiedy pojawia się ból czy opuchlizna, jak najszybciej powinniśmy skontaktować się z ortopedą. To on podczas wizyty będzie w stanie przeprowadzić różnego rodzaju badania, które pokażą jak rozległy jest uraz. To ważne, ponieważ tylko na tej podstawie będzie można później ocenić, jakie działania muszą być podjęte, aby przywrócić daną kończynę do pełni zdrowia.

Różne są przyczyny

Tak naprawdę na urazy bardzo często narażony jest nadgarstek.

To wbrew pozorom dość delikatna część naszego ciała, która jednocześnie jest dość mocno eksploatowana. To nadgarstek pracuje kiedy podnosimy różne rzeczy, kiedy piszemy, gdy dźwigamy ciężkie siatki. Co więcej, to właśnie nadgarstek jest narażony na urazy podczas upadku, ponieważ w geście obronnym wyciągamy przed siebie ręce, a więc cały impet uderzenia to właśnie on przyjmuje. Dlatego też, tak ważne jest to, aby udać się do ortopedy, jeśli tylko będziemy odczuwali ból w tym miejscu. Oczywiście może się okazać, że wystarczy jego odciążenie, aby ból ustąpił, jednak jeśli to nie przynosi spodziewanych efektów, to powinniśmy wykonać dokładniejsze badania. Tak naprawdę nawet długotrwałe korzystanie z myszki komputerowej czy klawiatury, może prowadzić do powstawania wad zwyrodnieniowych w naszym nadgarstku, a to oznacza, że wówczas także potrzebny będzie kontakt z ortopedą.

On pokaże nam, jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, aby nie dopuścić do pogłębienia się tego problemu.

O tym też pamiętajmy

www.agroland.agro.pl leczenie kanałowe dentysta stomatolog poznań piątkowo w Poznaniu

Może się okazać, że ortopeda po dokładnym zbadaniu naszego nadgarstka zaleci operację, która będzie miała za zadanie poprawić jego funkcjonowanie. Ale może się też okazać, że zalecone nam zostaną odpowiednie ćwiczenia, które będziemy mieli regularnie wykonywać w ciągu dnia. Może też być tak, że ortopeda przez jakiś czas zaleci nam noszenie specjalnej szyny, która będzie miała za zadanie odciążyć nasz nadgarstek i sprawić, że nie będziemy go niepotrzebnie nadwyrężać. Jednak pamiętajmy, że zanim ortopeda postawi odpowiednią diagnozę i powie, jak radzić sobie z danym problemem, najpierw będzie musiał wykonać szereg różnych badań. Dlatego im szybciej się do niego zgłosimy, tym szybciej będziemy mogli liczyć na fachową pomoc.

Jeśli tylko czujemy, że boli nas nadgarstek i ten ból się dość często powtarza, to powinniśmy zapisać się do ortopedy. Im szybciej to zrobimy, tym większa będzie szansa, że uda nam się uniknąć większych problemów.