Czasami jest tak, że coś nas boli, ogólnie czujemy się źle, ale jednocześnie nie potrafimy wskazać źródła problemów. Niejednokrotnie chodzimy po różnych lekarzach, szukamy u nich pomocy, a oni bezradnie rozkładają ręce, ponieważ według ich wiedzy i umiejętności nic nam nie dolega. Tak naprawdę nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele problemów z naszym zdrowiem zaczyna się od kręgosłupa. Od tego, że jest on nadmiernie obciążany, że jest on skrzywiony, że nie wykonujemy odpowiednich ćwiczeń, które mają utrzymać go w jak najlepszej kondycji.

Dlatego też, jeśli byliśmy już u różnych lekarzy, ale każdy z nich bezradnie rozkłada ręce, to powinniśmy udać się do ortopedy.

Wiedza i możliwości

Jeśli chodzi o ortopedę, to jest to lekarz, który nie tylko posiada odpowiednią wiedzę, ale również ma odpowiednie możliwości, aby dokładnie zbadać nasz kręgosłup. Sprawdzi on czy jest prosty, czy odległość między kręgami jest właściwa, czy wszystko prezentuje się tak jak powinno. Jeśli okaże się, że nasz kręgosłup nie jest w tak dobrym stanie jak powinien być, to ortopeda podejmie odpowiednie kroki, aby to naprawić.

W pierwszej kolejności, zwłaszcza jeśli zwyrodnienie jest niewielkie, może zalecić wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Takich, które będą miały za zadanie odciążenie naszego kręgosłupa, sprawienie że będzie on bardziej rozluźniony i mniej podatny na skrzywienia. Jeśli jednak tego typu działania nie przyniosą spodziewanych efektów, a dolegliwości nie ustąpią, to może się okazać, że konieczne będzie podjęcie bardziej zdecydowanych działań.

Decyzję podejmuje ortopeda

Może się okazać, że będziemy się z ortopedą przez jakiś czas systematycznie spotykać, tak aby mógł on na bieżąco oceniać stan naszego kręgosłupa.

Na podstawie tych porównań może on stwierdzić, że dotychczas podjęte środki okazał się niewystarczające, wówczas może się okazać, że jedynym rozwiązaniem w naszym przypadku jest operacja. Oczywiście może ona mieć różny stopień skomplikowania i ingerencji w nasze ciało, jednak jeśli poprawimy stan naszego kręgosłupa, to szybko może się okazać, że wiele innych dolegliwości także przestanie nam dokuczać. Problemy z dusznościami, zmęczenie, ból w nogach czy rękach, to wszystko może być spowodowane wadą kręgosłupa. Im szybciej ją wykryjemy, tym szybciej będziemy mogli to wszystko naprawić.

Dlatego tak ważne jest to, aby jak najszybciej znaleźć odpowiedniego ortopedę. Takiego, który będzie się znał na tym zagadnieniu i faktycznie będzie potrafił nam pomóc.

www.ytongsilka.pl