Kupując nowy samochód mamy to szczęście, że możemy liczyć na świadczenia przysługujące nam z mocy prawa. Otóż każde nowe auto z salonu podlega gwarancji producenta. Wynosi ona minimum dwa lata, choć niektóre marki wydłużają okres gwarancyjny, co podnosi do nich zaufanie i przyciąga nowych klientów.

Taka polityka jest bardzo korzystna dla właścicieli, którzy w razie ewentualnych problemów mogą liczyć na darmową pomoc techniczną. Jednym z warunków utrzymania wydłużonej gwarancji jest stawianie się na bezpłatnych przeglądach technicznych w serwisie autoryzowanym. W ich trakcie specjaliści mogą sprawdzić, czy z autem wszystko w porządku, jak też usuwać na bieżąco ewentualne drobne usterki.

Systematyczna konserwacja sprawi, że pojazd będzie nam służył długo i bezproblemowo. Jeśli natomiast zauważymy, że z maszyną dzieje się coś niedobrego, nie ma na co czekać. Należy udać się do serwisu i zgłosić problem.

Tam w ramach gwarancji powinna być ona naprawiona bez żadnych oporów ze strony obsługi – o ile producent okaże się solidną firmą.