Problemy zdrowotne mogą być różne i i mogą objawiać się na różne sposoby. Czasami może się to wszystko odbywać w taki sposób, że nie do końca będziemy pewni, czy już powinniśmy iść do lekarza czy jeszcze nie. A jeśli tak, to do którego specjalisty. Nie mniej warto wiedzieć, że wszelkie problemy jakie będziemy mieli w związku z naszym poruszaniem się, może rozwiązać ortopeda.

To też oznacza, że jeśli bolą nas ręce, nogi, kręgosłup, to śmiało możemy szukać pomocy właśnie u tego specjalisty. On przeprowadzi szereg różnych badań i na ich podstawie będzie starał się postawić odpowiednią diagnozę i propozycję właściwego leczenia, które szybko postawi nas na nogi.

Kolana wykonują ogromną pracę

Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielką pracę wykonują nasze kolana. Dźwigają nie tylko całe nasze ciało, ale również te wszystkie dodatkowe kilogramy, które pojawiają się chociażby przy zakupach.

Do tego niejednokrotnie dość mocno eksploatujemy je podczas ćwiczeń, co również nie będzie im dobrze służyło, zwłaszcza jeśli nie będziemy korzystali ze zbilansowanej diety. Dlatego też, jeśli pojawi się ból kolana, to jak najszybciej powinniśmy się udać do ortopedy. Tym bardziej, że nieleczone schorzenie będzie się pogłębiało, a to z kolei będzie oznaczało, że nasze możliwości poruszania się, z biegiem czasu staną się coraz bardziej ograniczone.

Nieinwazyjne operacje

Czasami może się okazać, że będziemy mieli uczucie, że nasze kolano się blokuje.

Dopóki jest w jednej pozycji, to jeszcze nie jest najgorzej, ale problem pojawia się, gdy chcemy zmienić pozycję. Wówczas pojawia się ból i mamy problem aby wykonać ruch kolanem, tak jakby coś się w nim zablokowało. Może się okazać, że mamy problem z nadmierną tkanką, która zbyt mocno się rozrosła i jedynym rozwiązaniem będzie usunięcie tego nadmiaru. Na szczęście cały zabieg jest mało inwazyjny.

Wystarczy zrobić w naszym kolanie dwa niewielkie otwory i przez nie wsunąć kamerę, jak i odpowiednie narzędzia chirurgiczne. Po całym zabiegu mamy tylko kilka szwów, a po ich zdjęciu, zostaną ledwie widoczne blizny w formie dwóch, malutkich kresek. Sam zabieg jest przeprowadzany na znieczuleniu i kiedy tylko ono odpuści, pacjent może wrócić do domu. Nie można igrać ze swoim zdrowiem.

Dlatego jeśli tylko czujemy, że trudno jest się nam poruszać, że ruch sprawia nam ból, albo że nie jest on już tak płynny jak kiedyś, to jak najszybciej powinniśmy się udać do ortopedy. On po przeprowadzeniu odpowiednich badań będzie potrafił powiedzieć, w jaki sposób można nam pomóc.

www.knokonferencje.pl