Nie ma znaczenia czy dopiero kupiliśmy nasz wymarzony dom czy może mieszkamy już w nim od jakiegoś czasu i stwierdziliśmy, że przyszedł czas na remont. Zawsze powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wnętrza w naszym domu prezentowały się jak najlepiej, żeby pokazywały nasz charakter, zachęcały do tego, aby w nich przysiąść. To też oznacza, że dokładnie wszystko musimy przemyśleć i warto sobie na to dać jak najwięcej czasu. A jeśli mamy dzieci i chcemy urządzić ich pokój, to powinniśmy pamiętać też o tym, aby dzieci uczestniczyły w całym procesie wybierania. To w końcu one będą spędzały najwięcej czasu w tym pomieszczeniu.

Jak to ma wyglądać?

Oczywiście trochę inaczej będzie wyglądało urządzanie pokoju dziecięcego, jeśli w tym pokoju będzie mieszkał tylko jeden lokator i inaczej będzie to wyglądało, gdy tych lokatorów będzie więcej. W pierwszym przypadku będziemy musieli się liczyć ze zdaniem i oczekiwaniami jednego dziecka. To oznacza, że będziemy mogli wybrać taki kolor jak ono chce i takie dodatki.

Jeśli tych lokatorów będzie więcej, to musimy szukać kompromisu, tak aby każdy czuł się dobrze w tym pokoju. To oznacza, że podczas jego urządzania musimy brać pod uwagę oczekiwania każdego dziecka i tak je ze sobą połączyć, aby całość prezentowała się naprawdę wspaniale, przytulnie i żeby było widać, że wszystko zostało odpowiednio przemyślane. Jeśli chodzi o urządzanie pokoju dziecięcego, to bardzo pomocne w tym mogą być różnego rodzaju naklejki na ścianę. Nie wymagają one żadnych specjalnych mocowań, bo po prostu się je przykleja do ściany, ale prezentowane są w różnych wzorach i wielkościach, a to oznacza, że bez większego problemu będziemy mogli je dopasować do tego, co lubi dane dziecko.

Pokój zmienia się z dzieckiem

O ile podczas urządzania pokoju dziecięcego, w czasie gdy nasze dziecko było kilkulatkiem, mogliśmy trochę zaszaleć z kolorami i dodatkami, o tyle w późniejszym wieku, musimy już być ostrożniejsi. Małe dzieci lubią wszystko co kolorowe, więc jak najbardziej możemy zdecydować się na żywe kolory, naklejki na ścianę, kolorowe szafy. Jednak kiedy urządzanie pokoju dziecięcego zamienia się bardziej w urządzanie pokoju dla nastolatka, może się okazać, że te kolory będą musiały być bardziej stonowane, tych dodatków na ścianach będzie mniej, a do tego jeszcze przestrzeń będzie miała być mniej zarzucona różnymi zabawkami i pluszakami. Jeśli nie mamy pomysłu w jaki sposób możemy urządzić pokój dziecięcy, to różnego rodzaju wizualizacje znajdziemy zarówno na różnych stronach internetowych, jak i w stacjonarnych sklepach oferujących meble do pokoju dziecięcego.

Może się okazać, że znajdziemy tam wiele ciekawych inspiracji, które pomogą nam zdecydować, co najlepiej będzie się prezentowało w pokoju naszego dziecka.

www.trojfazowy.pl