Zazwyczaj nie mamy problemów z tym, aby zaplanować oświetlenie w naszym domu. Wiemy, w którym pomieszczeniu wystarczy lampa sufitowa, a w którym powinna być zamontowana jeszcze taka na ścianie. Jednak trochę inaczej prezentuje się cała sprawa, jeśli mamy zamontować oświetlenie biurowe. Musimy tutaj pomyśleć nie tylko o tym, aby w danym pomieszczeniu było dostatecznie jasno, ale także o tym, żeby każdy z pracowników miał odpowiednie warunki do pracy, a takie planowanie nie będzie już aż takie łatwe.

Lampy przymocowane do sufitu

Przede wszystkim oświetlenie biurowe musi się składać z jarzeniówek, albo innego rodzaju lamp, które będą mocowane jak najbliżej sufitu. Wówczas będziemy mieli pewność, że nikt o nie nie zahaczy, że będą dawały odpowiednio wiele światła na całe pomieszczenie. Im większe będą takie lampy, im dłuższe, im większy obszar sufitu będą sobą zajmowały, tym większą też powierzchnię biura będą oświetlały, a co się z tym wiąże, tym więcej też będą oświetlały stanowisk pracy. Dodatkowo warto powiedzieć, że takie oświetlenie biurowe powinno być włączane na różnych włącznikach, tak aby nie trzeba było zapalać całego oświetlenia, jeśli w biurze jest jedna osoba i to jeszcze siedząca na samym skraju pokoju.

Warto wówczas tak to zaplanować, aby mogła ona włączyć oświetlenie tylko nad sobą. Poza tym, warto zadbać także o to, aby takie oświetlenie biurowe było jak najbardziej energooszczędne, dlatego też tak ważne jest to, jakie mamy w nim zamontowane żarówki i czy są one energooszczędne. Jeśli tak, to możemy mieć pewność, że nawet przy świetle zapalonym przez cały dzień, nie będziemy musieli się martwić o wysokie rachunki za prąd. Warto zatrudnić profesjonalistów, którzy tak nam rozplanują oświetlenie biurowe, abyśmy mieli pewność, że oświetli ono to co ma oświetlić, a jednocześnie nie będzie generowało większego zużycia prądu niż jest to konieczne.

Co więcej, oni będą wiedzieli, jak wiele lamp może być podłączonych na jednym obwodzie, tak aby nic złego się nie działo.

www.trzos.gniezno.pl