Czy nowe auta warte są swojej ceny? Często wygórowanej, sięgającej nawet kilkunastu miesięcznych wypłat? Czy warto je kupować, skoro podobne, kilkuletnie modele można nabyć za niemal połowę tej sumy? Odpowiedź jest jedno – jeśli nas stać, to warto. Jeśli chcemy mieć z głowy naprawy przez kilka lat – warto. Jeśli zamierzamy pokazać się w okolicy nowym autem – warto.

Jeśli zależy nam na nowoczesnych bajerach – warto. Jeśli zależy nam na bezawaryjności – warto. Nowe auta są warte swojej ceny – w pierwszym roku od wyprodukowania, jest nowością na rynku.

Jest ich mało, budzą zachwyt – a za wyjątkowość się płaci. Nowe auta objęte są gwarancją – stłuczki, zderzenia z dzikimi zwierzętami, otarcia na parkingu. Za te wszystkie wypadki płaci producent samochodu – my się tym nie martwimy.

Nowe auta kupuje się, aby mieć mniej stresu i mniej problemów. A za spokój ducha się płaci. I choć na pytanie, dlaczego chcemy kupić nowy samochód, musimy odpowiedzieć sobie sami, to nie zmienia to faktu, że przy odpowiednich funduszach, warto zdecydować się na samochód z salonu.