Mamy mały korytarz? A może nie lubimy wielkich szaf, które co prawda są pojemne, ale jednocześnie zajmują sporo miejsca i można je znaleźć w co drugim domu? Jeśli szukamy dla siebie innego, ciekawszego rozwiązania, to może się okazać, że uda nam się je znaleźć bez większego problemu. To oznacza, że jeśli tylko poświecimy temu zagadnieniu odpowiednio czasu, znajdziemy inspiracje odnośnie tego, co możemy zrobić, aby w naszym przedpokoju nie było szafy wnękowej, ale jednocześnie, żeby było miejsce na powieszenie kurtek czy schowanie niektórych rzeczy. Czasami takie pomysły na początku mogą się wydawać szalone, jednak jeśli dokładnie wszystko przemyślimy, może się okazać, że świetnie wkomponują się w całą aranżację i sprawią, że będzie ona niepowtarzalna.

Odpowiednie wieszaki

Przede wszystkim jeśli nie chcemy szafy wnękowej, a jednocześnie chcemy mieć miejsce, gdzie zarówno my, jak i nasi goście, będziemy mogli powiesić kurtki, to idealne mogą okazać się wieszaki. Możemy wybrać coś prostego, co nie będzie się rzucało w oczy, ale spokojnie możemy się zdecydować na coś bardziej wymyślnego, co sprawi, że nie tylko zyskamy miejsce do powieszenia kurtek, ale również będziemy mieli świetną ozdobę na ścianie, jeśli tych kurtek tam nie będzie. Takie wieszaki mogą mieć różne wielkości, różne kształty, a to oznacza, że bez większego problemu powinniśmy móc je również dobrać do stylu, w jakim dane pomieszczenie będzie urządzone.

Gdzie to pochować?

Szafa wnękowa zazwyczaj służy do chowania różnych rzeczy, których nie chcemy, żeby inni oglądali. To oznacza, że musimy znaleźć takie rozwiązanie, które zastąpi nam szafę, a jednocześnie nie będzie zajmowało zbyt wiele miejsca. I tutaj świetnie mogą sprawdzić się eleganckie, drewniane skrzynie.

Z jednej strony będziemy mieli sporo miejsca na schowanie tych rzeczy, których nie potrzebujemy i które normalnie znajdują się w szafie wnękowej z drugiej będziemy mogli używać jej jako ławki, na której można przysiąść aby wygodnie założyć buty, a z trzeciej takie skrzynie oferowane są w różnych wielkościach, a to oznacza, że bez problemów powinniśmy znaleźć taką, która idealnie wkomponuje się w nasz korytarz. A jeśli nie chcemy skrzyni, to możemy poszukać stare walizki, które są bardzo wytrzymałe i sztywne. Położone jedna na drugiej, będą nie tylko świetnym schowkiem, ale również staną się stylową, jedyną w swoim rodzaju ozdobą.

Propozycji na zastąpienie szafy wnękowej jest sporo. Wystarczy tylko, że zastanowimy się, jaki efekt końcowy chcemy tutaj uzyskać. Co więcej, może się okazać, że większość rzeczy zmieścimy w innej szafie, znajdującej się w sypialni, a na korytarzu będziemy mogli postawić coś, co bardziej będzie spełniało funkcję ozdoby niż faktycznie schowka.

www.primacharter-va.pl