Przy aranżowaniu wnętrz niezwykle ważne będzie to, aby wszystko było ze sobą odpowiednio połączone. Każdy element takiej aranżacji ma się ze sobą uzupełniać, ma być widać, że faktycznie przemyśleliśmy każdy zakup, że te elementy się dopełniają i wszystko jest utrzymane w jednym stylu. Ale w pewnym momencie, zwłaszcza jeśli odeszliśmy od stylu włoskiego czy skandynawskiego, w którym dominują jasne meble, może się okazać, że zastanawiamy się nad zakupem mebli ciemnych.

Mają one w sobie niesamowity urok i mogą przyciągać wzrok, ale czy faktycznie wybór mebli w takim kolorze okaże się dobrą decyzją?

Trzeba to przeanalizować

Przede wszystkim zanim rzucimy się do wybierania ciemnych mebli, które znajdą się w naszym domu, powinniśmy najpierw dokładnie przeanalizować, czy faktycznie powinny się one tam znaleźć. To oznacza, że musimy na spokojnie rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw, tak abyśmy mieli pewność, że ostateczną decyzję podjęliśmy świadomie, na spokojnie i co więcej, że jesteśmy jej pewni, tak aby nie okazało się, że szybko zaczniemy żałować naszego wyboru. Do zalet takich ciemnych mebli z pewnością należy to, że są one ponadczasowe, zawsze będą w modzie, zawsze będzie można do nich wybrać taką aranżację, żeby faktycznie wszystko ze sobą pasowało.

Dodatkowo takie ciemne meble niejednokrotnie kojarzą się z klasą i dobrym stylem, dlatego też tak często można je spotkać w gabinetach ważnych osób. No i jeśli mamy w całym pomieszczeniu stonowane kolory, to takie ciemne meble sprawią, że pojawi się mocniejszy akcent. Ale jak to zwykle bywa, mamy też wady takich mebli.

Przede wszystkim bardzo szybko widać na nich różne zabrudzenia, a to oznacza, że dość często będziemy musieli je czyścić. Dodatkowo trzeba pamiętać, że w małych pomieszczeniach takie ciemne meble mogą być zbyt przytłaczające, a jeśli zostaną źle dobrane kolory ścian, to może się okazać, że wnętrze będzie się wydawało ponure i nikt nie będzie chciał w nim przebywać.

Tak czy nie?

To czy ostatecznie zdecydujemy się na ciemne meble czy nie, będzie zależało tylko od nas.

Jeśli mamy dużą powierzchnię, nie przeraża nas ciągłe wycieranie takich mebli i co więcej całe pomieszczenie jest utrzymane w jasnych kolorach, to z pewnością można zaryzykować z takimi ciemniejszymi meblami. One na pewno nie wyjdą z mody, więc jeśli będziemy odpowiednio o nie dbać, to może się okazać, że świetnie będą nam służyły przez wiele lat, nawet wtedy, gdy wystrój danego pomieszczenia niejednokrotnie się zmieni. Zobaczmy jakie ciemne meble mogą nam być zaproponowane i zastanówmy się, czy faktycznie będziemy z tego zadowoleni.

Możliwości jest tutaj sporo, a to oznacza, że na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

www.euroalians.pl